Як дбати про емоційну стійкість

Кажуть, мужність — це здатність діяти всупереч страху. Для цього наше ментальне здоров’я має бути витривалим. Бо життя є довгим марафоном, а не спринтом. У цьому розділі ти дізнаєшся, як день за днем піклуватися про свійстан, щоб було легше долати труднощі й не втрачати при цьому себе.

Дотримуйся своїх цінностей

Цінності визначають, якою людиною ти хочеш бути, як хочеш ставитися до людей, що оточують і світу, яким сенсом хочеш наповнити своє життя. Чому вони такі важливі для стійкості, що стоять першим пунктом? Як показує життя, ми не можемо повністю впливати на свою долю. Є й буде багато чинників, що заважатимуть нам жити так, як хочеться. Або взагалі заважатимуть жити. Але якщо в тебе є цінності, ти не втратиш сенсу прокидатися, вставати й рухатися далі. У тебе завжди буде відповідь, заради чого ти стараєшся й не опускаєш рук. Як визначити цінності й що з ними робити?

• Подумай, якою людиною ти хочеш бути? Запиши собі три-чотири якості. Сміливіть? Щедрість? Наполегливість? Відданість? Обирати тобі. Можливо, тебе захоплює якась людина — можна підгледіти якості в неї.

• З часом і досвідом цінності можуть змінюватися, це нормально.

• Подумай, які події ти хочеш пережити у своєму житті? Які стосунки з людьми хочеш би мати? Якою людиною треба бути і як жити, щоб переживати таке? Відповідь на це запитання допоможе сформувати цінності.

• Подумай, як будувати стосунки і з якими людьми, щоб це відповідало твоїм цінностям. Пригадай, як спілкуєшся з тими, хто тебе оточує. Чи це відповідає тому, якою людиною ти хочеш бути? Як ти можеш спілкуватися з новими людьми відповідно до цінностей?

• Склади план дій на наступний тиждень: що ти будеш робити, щоб наблизити себе до своїх цінностей, що казатимеш? Пиши чесно, реалістично. Те, що точно зможеш зробити. Почни з маленьких кроків. Як бачиш, цінності додають орієнтири й сенси. Рух по життю згідно з цінностями робить його більш насиченим і цікавим. Навіть у найважчі часи.

Стрес. Допомога оточуючим

Продовжуючи роботу з ментального здоров’я відповідно до програми «Ти як» 22.02.2024 року в нашому закладі пройшло чергове загальнопедагогічне інформування «Як допомогти іншим у стресі». Теми, що висвітлюються, знаходяться в «Аптечці психологічної самодопомоги» за посиланням:

https://drive.google.com/file/d/1vsx3yPp9ELusAJKFy1497bMG_1qwtYO_/view

фото

Опановуємо стрес

Продовжуючи просвітницько-профілактичну роботу з ментального здоровя (за Всеукраїнською програмою «Ти як?») 16 січня 2024 року, педагоги закладу мали змогу ознайомитися з інформацією та практичними порадами: «Як швидко опанувати стрес?», «Вправи, що знімають напругу в тілі», «Вправи, що відволікають від тривожних думок», «Вправи для заспокоєння». Теми, що висвітлюються, знову ж таки знаходяться у відповідній програмі, а саме в «Аптечці психологічної самодопомоги». Посилання додається: https://drive.google.com/file/d/1vsx3yPp9ELusAJKFy1497bMG_1qwtYO_/view

фото

«Як проявляється стрес» та «Як не слід боротися зі стресом»

Відповідно до Всеукраїнської програми ментального здоровя «Ти як» за ініціативою Олени Зеленської 22 листопада 2023 року педагоги нашогу закладу ознайомилися з інформацією «Як проявляється стрес» та «Як не слід боротися зі стресом». Теми, що висвітлюються, знаходяться у відповідній програмі, а саме в «Аптечці психологічної самодопомоги». Посилання додається: https://drive.google.com/file/d/1vsx3yPp9ELusAJKFy1497bMG_1qwtYO_/view

.